Informace o materiálech

Akáciové dřevo

Akáciové dřevo je masivní dřevo z ekologicky šetrných plantáží. Vyznačuje se jemným zrnem, nádhernou kresbou a měnícími se odstíny. Je to pečlivě vybrané dřevo, které je sušeno v sušičkách po dobu několika měsíců, takže se případné trhliny výrazně eliminují. Poté, co byl produkt vyroben z několika kusů dřeva, je ošetřen pro zvýraznění a zachování jeho přirozené barvy. Nátěr na olejové bázi chrání nábytek před vnějšími vlivy, hlavně UV zářením.

Péče o výrobky - pravidelně otřete mírně navlhčenou měkkou látkou, občasně speciálním přípravkem na dřevo

+ přírodní produkt z certifikovaného dřeva

+ lze přebrousit při opravách

- nepokládat horké nádobí

- nenechat na povrchu vodu

- používání podložek

Jídelní stůl Beorg I - 180 Solid acacia natural

 

Teakové dřevo

Teakové dřevo je druh dřeva s nadprůměrným množstvím oleje, vápna a pryskyřice. To znamená, že teakové dřevo přirozeně odpuzuje vodu a současně dřevo nevysychá tak rychle. Naše výrobky jsou často kolorovány pigmentovanými oleji a často se nejedná o klasické masivní desky. Malé proužky dřeva jsou lepeny na vodě odolné základové desky dřeva jako mozaika. Dřevo již dál nepracuje a kvalitním materiálem se zbytečně neplýtvá.

Péče o výrobky - pravidelně otřete mírně navlhčenou měkkou látkou, občasně speciálním přípravkem na dřevo

+ dobrá kvalita

+ udržitelné dřevo

+ lze přebrousit při opravách

- nepokládat horké nádobí

- nenechat na povrchu vodu

- používání podložek

Komoda Varha I Weathered teak

 

Robustní a recyklované dřevo

Toto robustní tvrdé dřevo už sloužilo po celá desetiletí. Je opravdu velmi pevné, stálé a má svoji krásnou minulost. Je získáváno například z železničních pražců, starých vlaků, lodí, kostelů nebo stodol. Výrobky z tohoto dřeva mají drsný a přirozený vzhled. Velmi často jsou na povrchu dírky, je zvrásněný prasklinami, nerovnostmi a někdy jsou na něm i stopy po původním laku.

Péče o výrobky - pravidelně vysávejte, případně otřete mírně navlhčenou měkkou látkou, občasně speciálním přípravkem na dřevo

+ unikátní originální výrobek

+ přirozený vzhled

+ tvarová stálost

- může obsahovat třísky

Konferenční stolky Keser II - set 2 ks Robust hardwood

 

Mangové dřevo

Mangové dřevo se používá výhradně z udržitelných zdrojů. Vybírají se pouze staré stromy, které již nenesou ovoce. Přirozená a skvrnitá barva tohoto dřeva je často doplněna stopami po opracování na viditelných plochách. Na výrobcích bývá také speciální kašírovaný nátěr nebo čirý lak, který poskytuje ochranu před nečistotami a vlhkostí.

Péče o výrobky - otřete mírně navlhčenou měkkou látkou

+ udržitelný druh dřeva

+ současný charakter

- nepokládat horké nádobí

- nenechat na povrchu vodu

- používání podložek

Konferenční stolek Constance Solid mango natural

 

Desky s dýhou

Dýha je tenký list nebo pás dřeva o tloušťce 0,3 mm – 6 mm. Používá se k výrobě okrasných povrchů nábytku i k výrobě vnitřních částí překližky, používají se také pro oplášťování a zlepšení vzhledu konstrukčních desek, jako jsou spárovka, laťovka, MDF, dřevotřísková deska a jiné. Směr řezu nebo krájení dává dýze základní vzhled. Pokud je řez veden podélně, vznikne dýha s mnoha oválky – fládrem. Pokud je řez veden šikmo po čtvrtině kmene, vznikne dýha s přímým vláknem. Na jednotlivých listech se pak opakuje kresba.

Péče o výrobky – otřete navlhčenou měkkou látkou, občasně speciálním přípravkem na dřevo

+ dobrý poměr kvalita / cena

+ udržitelné dřevo

- nepokládat horké nádobí

- nenechat na povrchu vodu

- nelze přebrousit při opravách

Vitrína Beatus V White pigmented oak

 

Deska MDF s fólií s 3D efektem

Kvalitní MDF desky nabízí extrémně pevný povrch. Jsou potaženy fólií v různých barvách a imitacích dřeva nebo betonu. Fólie je vtlačena do desky MDF pomocí těžkého strukturovaného válce, tím vzniká krásný 3D efekt. Na vrchní vrstvu je nanesena tenká vrstva syntetické pryskyřice, která poskytuje ochranu před poškozením a změnou barvy.

Péče o výrobky - otřete mírně navlhčenou měkkou látkou

+ dobrý poměr kvalita / cena

+ k nerozeznání od pravého dřeva nebo betonu

+ snadná péče o nábytek

- pozor na ostré předměty a chemikálie

Jídelní stůl Barda I - 200 3D Conrete look

 

Sklokeramické desky

Sklokeramické desky získaly jedinečné vlastnosti díky spojení dvou výjimečných materiálů za působení vysokého tlaku a teploty. Výsledkem je deska s vynikajícími vlastnostmi, odolná proti poškrábání a tepelným šokům. Je jednoduché ji vyčistit a je hygienická, protože nepohlcuje žádné tekutiny a neuvolňuje žádné škodlivé látky.

Péče o výrobky – otřete navlhčenou měkkou látkou

+ odolná proti poškrábání

+ odolná vůči teplu

+ moderní a hygienická

Rozkládací jídelní stůl Bence I - 160 / 240 Black

 

Polypropylen

Polypropylen je elastický plast odolný proti opotřebení s vysokou odolností proti nárazu a širokým teplotním rozsahem. To znamená, že výrobky z polypropylenu budou mít mnoho dobrých vlastností. Polypropylen je například rezistentní na bakteriální růst, odolný vůči změnám barvy, a navíc se velmi snadno udržuje. Po zahřátí může mít prakticky jakýkoli tvar. Po vychladnutí je tento materiál vždy tvarově stabilní.

Péče o výrobky - otřete navlhčenou měkkou látkou

+ barevně odolný a odolný proti rozbití

+ odolný vůči bakteriálnímu růstu

+ snadné čištění

- pozor na ostré předměty a nadměrné sluneční světlo

Jídelní křeslo Emota I Black

 

Umělá kůže

Umělá kůže je vlastně polyuretan. Sedáky jsou obvykle potažené polyuretanem o síle 0,8 mm. Naše výrobky jsou potaženy polyuretanem o síle 1,2 mm - to znamená, že potahová látka je nejenom robustnější, a že bude mít mnohem delší životnost. Má dvoubarevný potisk s reliéfní koženou strukturou, což jí dává vzhled podobný pravé kůži. Materiál je v některých sériích dokonce znovu obroušen, takže vznikne ještě více jedinečný a jemný barevný přechod. Pro další ochranu dostane tato potahová látka čirý voskový nástřik.

Péče o výrobky - otřete mírně navlhčenou měkkou látkou.

+ dobrý poměr kvalita / cena

+ uživatelsky přívětivý

- pozor na ostré nebo horké předměty

Jídelní židle Edana I - set 2 ks Brown

 

Kozí kůže

Kozí kůže je pevná, pružná i odolná. Má matný lesk a postupem času bude vypadat lépe a lépe. Díky těmto vlastnostem je vhodná pro výrobu nábytku, ale také pro oděvy a obuv.

Péče o výrobky - otřete mírně navlhčenou měkkou látkou, občasně speciálním přípravkem na kůži, aby nedošlo k dehydrataci

+ přírodní produkt, který je v létě chladivý a v zimě hřejivý

+ prodyšnost a lehkost

- pozor na ostré předměty a nadměrné sluneční světlo

Křeslo Ter Horst Brown

 

Jeans

Džínovina je robustní bavlněná tkanina, která je tkaná do pevné diagonální struktury. Díky tomu je látka odolná, pevná a pohodlná. Zatímco v oděvnictví je často běžné a žádané, že má oděv opotřebená místa, tak v nábytkářském průmyslu to není žádoucí. Naše potahové látky Jeans jsou proto vyráběny ze směsi polyesteru a bavlny. Díky polyesteru je měkká bavlněná tkanina mnohem pevnější a odolnější.

Péče o výrobky - pravidelně vysávejte, případně otřete mírně navlhčenou měkkou látkou.

+ měkká a příjemná na dotek

+ odolnost proti opotřebení

- pozor na přímé sluneční světlo

Jídelní křeslo Exara – set 4 ks Jeans anthracite

 

Eko-kůže

Eko-kůže se vyrábí ze zbytků, které zůstávají po řezání kůže. To z něj dělá materiál šetrný k životnímu prostředí. Zbytky se rozemelou a spojí dohromady pomocí polyuretanu. Na plochu materiálu se nanese barva ve dvou vrstvách, takže materiál dostane přirozený přírodní vzhled. Nakonec se na něj nanese vrstva čirého polyuretanu, který poskytuje ochranu před nečistotami. Eko-kůže je silná 1,2 mm, a to z ní dělá pevný potahový materiál. Eko-kůže se také prodává pod názvem Micro-kůže nebo Muca-kůže.

Péče o výrobky - otřete mírně navlhčenou měkkou látkou.

+ flexibilní a silný materiál

+ snadná údržba

+ přátelský k životnímu prostředí

- pozor na ostré předměty a nadměrné sluneční světlo

- rozlité kapaliny okamžitě vysušte

Křeslo Tilford Brandy